Skip to content
French-art-deco-nickel-chrome-jean-louis-reutter-patent-wall-atmos-clock-RM1-

Een zeldzame Franse Art Deco Reutter patent wand atmos klok RM1, circa 1934.

Omschrijving

Jean-Louis Reutter

In 1928 presenteerde Jean-Léon Reutter zijn eerste prototype atmosklok. Het ingenieuze uurwerk dat opgewonden wordt door temperatuurverschillen ontving veel bewondering. Rond 1930 begon men met de commerciële productie van deze uurwerken die men aanbood in allerlei behuizingen. Naast de bekende uitvoeringen met glaspanelen in een strak metalen frame waren er ook traditionele modellen die waren gebaseerd op al bestaande antieke klokken. Maar naast deze heel traditionele klokken waren er ook een paar ‘avant garde’ modellen. Dit is model RM 1 waarbij de kenmerken van de Art Deco heel duidelijk te zien zijn. Het rechthoekige silhouet en geometrische vormen zijn typisch voor deze periode, net als de cijfers op de wijzerplaat en de vorm van de wijzers. Deze fraaie klok was en is een echt designobject.

Atmos

De gelakte wijzerplaat heeft Arabische cijfers en is gesigneerd ATMOS pendule perpetuelle onder de 12. De zwarte stalen wijzers zijn van het Breguet type. De wijzerplaat heeft een vernikkelde lunet.

temperatuurverschillen

Het uurwerk loopt op een veer. Deze veer wordt opgewonden door de draaibewegingen van de trommel die veroorzaakt worden door temperatuurverschillen. Het uurwerk behoeft dermate weinig energie dat het 48 uur blijft lopen bij een temperatuurverschil van één graad. De grote balans die zichtbaar is door het venster onder heeft een draaitijd van 30 seconden. Omdat er altijd wel temperatuurverschillen zijn wordt de klok telkens opgewonden. Daarom noemde Reutter de klok ook wel Pendule perpetuelle.

Vernikkelde kast

De rechthoekige vernikkelde kast heeft glaspanelen aan de voor- en zijkanten en is gemonteerd op een zwarte houten achterwand en bodem. Eronder is een zwart houten console die gescheiden wordt door een vernikkelde rand. Het geheel hangt aan een ophangoog en heeft stelschroeven aan de achterzijde.

Afmetingen

(Height) 40.5 cm (Width) 21.5 cm (Depth) 16.5 cm
(Height) 15.9 in (Width) 8.5 in (Depth) 6.5 in

Prijs

€ 24.000

Signatuur

Jean-Léon Reutter

Neem contact met ons op

    Back To Top